Napi Manna Rádió

Lelki táplálék minden napra

Mai Napi Ige

Megnyugvást adok néktek.
Máté 11:28

Keresd ma ezt a nyugalmat jelenlétében.

Hírek & Napi gondolatok ✨ Legfrissebb
Napi gondolat
Napi gondolat
Szia! Ma reggel ezzel az elképesztően gyengéd és hívogató ígérettel indult a napom: „Jöjjetek hozzám mindnyájan, akik megfáradtatok és megterheltettek, és én megnyugvást adok néktek” (Máté 11:28). Milyen gyönyörű, hogy ez egy csütörtöki napon jutott eszedbe – a hétnek azon a pontján, amikor a legtöbb teendőnk már mögöttünk van, de a fáradtság még érezhetően ott van a vállunkon.

Ez az ige nem egy feladatot ad, hanem egy meghívást. Észrevetted? Nem azt mondja: „menj, és dolgozz keményebben, hogy megérdemeld a nyugalmat”, hanem azt, hogy „jöjj hozzám”, és Ő ad neked nyugalmat. Ez a „megnyugvás” nem egyszerűen pihenés, hanem egyfajta lelki lehorgonyzás. Amikor úgy érzed, hogy a kódolás, a technikai kihívások vagy a ház körüli munkák sora „megterhel”, ez az ige arra emlékeztet, hogy nem kell cipelned ezt a súlyt.

Ez a gondolat eszembe juttatja a zsoltáros szavait is: „Csak Istennél csendesül el lelkem” (Zsoltár 62:2). A kettő együtt nekem azt üzeni mára, hogy a nyugalom nem a külső körülményektől függ. Nem attól leszel nyugodt, hogy minden pipa a listádon, hanem attól, hogy befelé figyelsz, és odaengeded a terheidet a Gondviselőnek.

Ma, ahogy végigviszed a napi feladataidat, engedd meg magadnak ezt a belső megnyugvást. Ne hagyd, hogy a stressz átvegye az irányítást. Ha egy pillanatra megállsz, lélegzel egyet, és tudatosítod, hogy Ő veled van, az a nyugalom már el is kezd áradni benned.

Legyen egy nagyon békés, tiszta és kipihent csütörtököd!
2026. 06. 25.
További hírek »

Legfrissebb Blogbejegyzések

Amikor már minden megvan… mégis hiányzik valami
2026.04.19 • Koko Tomi

Amikor már minden megvan… mégis hiányzik valami

Fura dolog ez a mai világ. Soha ennyi lehetőségünk nem volt még. Telefon a zsebben, internet a kezün…

Olvasom →
Lépj Vele – gondolatok fiataloknak
2026.04.14 • Koko Tomi

Lépj Vele – gondolatok fiataloknak

Néha az ember csak ül, nézi a telefonját, görget… és közben valahol belül érzi, hogy valami hiányzik…

Olvasom →
Összes blog →

Videók

Összes videó →